Dream Food Yemek Gıda Tem. Nak. ve Tic. Ltd. Şti.
cart9 0 Sepetim
3 Hesabım
İletişim
4 Bilgi
Uzun Saatler Çalışanlara Öneriler
Yayınlayan   |  08/26/2021 11:36:00   

Uzun saatler çalışanlar için beslenme konusu her zaman merak konusudur. Sağlıklı beslenme sadece günlük hayatınızda değil, iş hayatınızda da daha mutlu, enerjik ve verimli olmanıza yardımcı olur. Uzun saatler çalışanların dikkat etmesi gereken maddeleri sizlerle paylaşmak istedim. 

1.     Seçimlerinizi önceden planlayın.

Yiyeceğinizi daha önceden planlarsanız, sağlıklı hareket edersiniz. Besinleri tanımanız neyi, ne kadar yiyebileceğinizi belirlemeniz için çok önemli.

2.     Uzun Saatler Aç Kalmayın.

Yoğun iş temposunda en çok kendinizi ihmal ediyorsanız ve yemek için yeteri kadar zaman bulamıyorsanız, ofisinizde öğün atlamanızı engelleyecek çözümler üretmelisiniz.

 

3.     Dışardan Verdiğiniz Siparişlere Dikkat

Dışardan yemek siparişlerinizde de artık sağlıklı tercihler bulabilirsiniz. Dreamfood.com.tr sayfamızı ziyaret etmenizi tavsiye ederim.

 

4.     Yeteri Kadar Su İçtiğinizden Emin Olun.

Ofis çalışanlarının en büyük sorunlarından biri de yetersiz sıvı tüketimi. Gün içinde yeterli sıvı almadığınızda halsizlik, yorgunluk, baş ağrısı, konsantrasyon güçlüğü gibi sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Yeteri miktarda ve doğru sıvı alımı bu şikayetlere çözüm olabilir. Su veya maden suyu sıvı ihtiyacı için iyi seçimlerdir.

 

5.     Akşam Yemeğinizin Saatine Dikkat Edin.

Eğer akşamları geç saatlere kadar çalışıyorsanız ve akşam yemeğiniz geç saatlere kalıyorsa, yemek saatinizde küçük bir değişiklik yapabilirsiniz. Akşam yemeğinizi ofiste de evde de olsanız aynı saatlerde yemeye özen gösterin.

Alışveriş Sepetim

Sepetiniz boş

3

Ara

Buradan ürünlerimizi kolayca arayabilirsiniz.

Hesabınız

Üye değil misiniz?
Hemen Kayıt Ol
4