Dream Food Yemek Gıda Tem. Nak. ve Tic. Ltd. Şti.
cart9 0 Sepetim
3 Hesabım
İletişim
4 Bilgi
Aşırı Yeme Ataklarını Nasıl Önleriz?
Yayınlayan   |  09/07/2021 15:00:00   

Dream Food Diyetisyeni cevaplıyor: 

Aşırı Yeme Ataklarını Nasıl Önleriz?

Bazı günler belirli yiyeceklere karşı aşırı yeme isteği duyuyor ama iradenizi koymak istiyorsanız, “kendinizi tanımanız” gerektiğini bilin. Yoğun yaşam tarzı, okul veya iş hayatı stresi gibi faktörler sizin aşırı yeme ataklarınızı tetikliyor olabilir.

Amerikan Kardiyoloji Derneği’nin düzenlediği kongrede geçen ay yayımlanan çalışma, duygulara odaklanmanın obez bireylerde kalp sağlığının anahtarı olduğunu belirtiyor. Söylemek istediğim şu, yeme atakları veya kil alıp verme döngüsünde kendinizi suçlamak yerine kendinize uygun bir beslenme planının hem duygusal, hem de fiziksel sağlığınız için anahtar nokta olduğunu unutmayın.

Yeterli kalori ve besin ögesi almadığınızda vücudunuz size yemek yemesi için sinyal verir, bu bazı yiyecekler için güçlü isteklere neden olabilir ve uzun vadede yeme ataklarınızı tetikler.

Beslenme planınızda karbonhidrat protein yağ dengesi tokluk hissi için önemlidir. Protein içeriği yüksek diyetlerin beyinde ödül mekanizması ve besin isteği ile ilişkili alanların aktivasyonunu azaltarak kalori ve şeker içeriği yüksek gece atıştırmalıkları tüketimini ve yeme isteğini azalttığına dair çalışmalar mevcut. 

Beslenme planınızda makro besin ögeleri açısından dengeli ve protein içeriği yüksek sağlıklı, pratik, besleyici öğün arayışlarınızda www.dreamfood.com.tr sayfamızı ziyaret etmeniz tavsiye edilir.

Alışveriş Sepetim

Sepetiniz boş

3

Ara

Buradan ürünlerimizi kolayca arayabilirsiniz.

Hesabınız

Üye değil misiniz?
Hemen Kayıt Ol
4